kontakt
logoindex


   úvod  |  Intra  |  účinky Intry  |  zloženie Intry  |  FibreLife  |  NutriaPlus   |  Intra & NutriaPlus  | CardioLife 

FibreLife                   

Prípravok FibreLife je výsledkom rozsiahleho výskumu SPOLOČNOSTI LifeStyles a početných laboratórnych testov. Jedná sa o značkovú, 100% prírodné

vlákninové zmes, ktorá bola vyvinutá spoločnosťou Lifestyles, aby:

 

 - podporovala redukciu a kontrolu váhy

 - znížila mieru nezdravej a nadmerného svačení

 - znížila glykemický index (GI) potravín

 - uchovávala hladinu energie reguláciou krvného cukru

 

Celosvetový výskum odhalil , že vláknina okrem už preverené schopnosti regulovať telesnú hmotnosť a hladinu energie dokáže tiež znižovať výskyt závažných ochorení, ako sú srdcové choroby, niektoré druhy rakoviny a cukrovka.

 

Vláknina je základná živina, ktorá by sa mala objaviť v každom jedálničku. Štatistiky bohužiaľ ukazujú, že väčšina ľudí konzumuje menej ako polovicu dennej dávky vlákniny odporúčané významnými zdravotnými inštitúciami. Prípravok FibreLife teraz dáva distribútorom Lifestyles jedinečnú príležitosť to zmeniť.

 

 Dr. Lee Know z inštitútu Live Better Every Day tvrdí, že liek FibreLife je "najúčinnejší dostupnú rozpustnú vlákninové zmesí na svete". "FibreLife je cenovo prístupný prípravok pomáhajúci zákazníkom Lifestyles pohodlne redukovať telesnú váhu a súčasne ponúkajúce zdravotné prínosy jedálnička s vysokým obsahom vlákniny.

 

 Čo je to vláknina ?

Pod pojmom vláknina potravy (dietary fibre) zahŕňame pektíny, hemicelulózy, celulózy a lignín.

 

Vláknina ovplyvňuje predovšetkým:  

1/-náplň čreva

2/-jeho peristaltiku

3/-vyprazdňování

 

Pokiaľ ide o chorobné stavy, balastné látky sa hlavne uvádzali v spojitosti so zápchou. Dnes sa s nedostatkom vlákniny spája rad chorôb, predovšetkým kardiovaskulárnych a cukrovky. Vláknina zahŕňa viacero zložiek, rozdielnych čo do fyzikálnych a chemických vlastností, pektíny, hemicelulóza, celulózu a lignín, každá z nich ovplyvňuje metabolické pochody svojím spôsobom.

 

Hemicelulóza, celulóza a lignín sa pri priechode ľudským tráviacim ústrojenstvom

prakticky nemenia, pôsobí na:

1 / procesy trávenia a vstrebávania, najmä minerálnych látok a vitamínov.

2/-ovlivňuje množstvo a konzistenciu stolice zvýšením obsahu sušiny, v ktorej

sú prítomné, a obsahom vody, ktorú na seba váží.se rozkladajú takmer úplne v hrubom čreve pôsobením črevných baktérií na plyny a prchavé mastné kyseliny.

 

Pektíny pôsobí na hladinu krvného cukru a ovplyvňujú aj metabolizmus lipidov, tj znižujú najmä hladinu cholesterolu v krvi.

 

Pektíny majú viac metabolických účinkov. Jednou z najdôležitejších vlastností pektínov, ktorá sa uplatňuje v látkovej premene tukov, je schopnosť viazať žlčové kyseliny.Žlučové kyseliny sa tvoria v pečeni z cholesterolu. Sekrécie cholesterolu do žlče, či už ako takého alebo vo forme degradačných produktov, tj žlčových kyselín, je hlavný cesta, ako sa cholesterol z tela vylučuje. Za normálnych pomerov sa z cholesterolu tvorí denne asi 0,5 g žlčových kyselín, teda množstvo, ktoré dopĺňa prirodzené ztráty.Žlučové kyseliny sa dostávajú do žlče, žlč do tenkého čreva, kde napomáha emulgovanie tukov. Žlčové kyseliny tvoria s fosfolipidy a tukovými látkami malé častice-micely a uľahčujú ich

 rozptýlenie vo vodnom roztoku, štiepenie a vstrebávanie tukových látok. Žlčové kyseliny sa vstrebávajú v konečnej časti tenkého čreva a vracajú sa portálnej krvou do pečene, kde sú opäť vylučujú do žlče. Táto cirkulácia medzi črevom a pečeňou je veľmi rýchla a denne sa uskutočňuje obeh: pečeň-črevo-pečeň asi desaťkrát, udáva sa, že pri každom jedle dvakrát. To umožňuje mať aj pri relatívne malom celkovom množstve žlčových kyselín, ktorých je okolo 3,5 g, stále dostatočné množstvo žlčových kyselín v čreve a nerušené trávenie a vstrebávanie tukov. Vláknina tým, že zvyšuje odpad žlčových kyselín, zvyšuje degradácii cholesterolu na žlčové kyseliny, aby sa tieto zvýšené straty žlčových kyselín uhradili. Mimo to koncentrácia žlčových kyselín, vracajúcich sa z čreva portálnej krvou do pečene, ovplyvňuje syntézu exogénneho cholesterolu v pečeni.

 

Ďalším veľmi dôležitým účinkom pektických látok je vplyv na vstrebávanie a látkovú premenu cukru.

 

Pektíny majú schopnosť tvoriť s roztokom sacharózy gély. To isté sa deje zrejme aj v čreve, keď sa s cukrom požije pektín alebo potravina obsahujúce pektín. Z gélov sa cukor vstrebáva pomalšie než z roztoky cukru a to sa odráža v hladine krvnej glukózy po požití takejto směsi.Hladina cukru v krvi nestúpa tak prudko a tak vysoko, ako po cukre samotnom. Dôsledkom je aj rozdiel v množstve uvoľneného inzulínu-na menšie vzostup krvného cukru reaguje normálne organizmus menším vzostupom hladiny inzulínu. Táto skutočnosť je veľmi významná, pretože

inzulín je hormón, ktorý sa nezúčastňuje len na využitie glukózy-znižuje hladinu krvného cukru tým, že podporuje jeho odsun do tkanív, ale podporuje v tele i ukladanie tukov a ďalšie pochody, ktoré môžu byť pri zvýšených hladinách inzulínu niekedy nežiaduce, napríklad pri sklone k obezite, kde zvýšená hladina inzulínu napomáha ukladaniu tukových zásob aj pri relatívne menšom energetickom príjme.

 

Vplyvu vlákniny a najmä pektických látok na metabolizmus cukrov sa už začalo využívať v klinickej praxi predovšetkým u chorých cukrovkou.

 

Odporúča sa u nich zvýšiť v diéte obsah vlákniny a súčasne je pri tom možné zvýšiť energetický podiel glycidov na úkor tukovej dávky. Takto zložená diéta napomáha lepšej kompenzácii cukrovky nielen pokiaľ sa týka hladín krvného cukru, ale má priaznivý vplyv aj na zloženie a výšku hladiny krvných lipidov, ktorých normalizácie sa dnes považuje za nevyhnutnú a neoddeliteľnú súčasť kompenzácie cukrovky, pretože chorí s diabetom sú zvýšene ohrození cievnymi komplikáciami, ku ktorým zvýšené hladiny krvných tukov přispívají.Další skupinou, u ktorej by bolo vhodné zvýšiť obsah vlákniny v diéte, sú osoby so sklonom k obezite alebo s už vyvinutou obezitou. Redukčná diéta s vyšším podielom vlákniny má väčšiu sýta účinok, pri väčšom objeme zachováva malú energetickú hodnotu. Svojím pôsobením na hladiny inzulínu a krvných lipidov, ktoré bývajú u týchto osôb často zvýšené, sa uplatňuje priaznivo aj metabolicky.

 

Celý rad fyziologických štúdií, kedy bola dobrovoľníkom podávala vláknina v podobe komerčných preparátov, preukázala, že zvýšený príjem vlákniny vedie k zníženiu hladiny celkového cholesterolu, triacylglycerolov a zvýšeniu podielu HDL-cholesterolu.

 

V priemyselných krajinách, kde sa konzumuje pestrá strava, sú nepravdepodobné obavy, že by potraviny bohaté na vlákninu mali negatívny vplyv na celkovú bilanciu minerálnych látok a vitamínov. Obavy môžu byť skôr na mieste u skupín s atypickú veľmi nízkou celkovou

spotrebou, napríklad u starých ľudí alebo skupín s extrémnymi nutričnými zvyklosťami, ako sú vegetariáni. Obavy sú nepárne pri spotrebe do 50 g vlákniny / deň, čo je zhruba dvojnásobok spotreby bežné vo väčšine priemyselných krajín.

 

 O spoločnosti Lifestyles

Lifestyles je predné celosvetovo pôsobiaca spoločnosť založená na filozofiu sieťového marketingu. Ponúka výrobky pre zdravie a zdravý životný štýl, ktoré ľuďom pomáhajú žiť lepším životom, každý deň. Lifestyles vyvíja a vyrába prvotriedne doplnky výživy z prírodných zdrojov, prípravky pre zdravý jedálniček a redukciu nadváhy a výrobky pre starostlivosť o vzhľad a osobnú hygienu, ktoré vďaka svojej sieti nezávislých distribútorov ponúka po celej Severnej Amerike, Ázii a Európe. Viac informácií nájdete na

 www.lifesyles.net
           

 
fibrelife
  
fibrelife_buletin